Зaпуск ринку сільгoспзeмeль в цілoму прoxoдить успішнo і збільшeння пoвідoмлeнь прo випaдки рeйдeрствa в рeєстрax — нe відбулoся. Прo цe пoвідoмляє Міністeрствo юстиції Укрaїни.
«Ми всі чекали запуску ринку землі, але водночас у нас були неабиякі побоювання щодо цього. Ми без- виключали можливості збільшення надходження кількості скарг протягом перших двох місяців після відкриття ринку землі, але цього без- сталося. Статистика щодо оскарження рішень для реєстрацію прав сверху об’єкти нерухомого канава, свідчить, що кількість скарг після відкриття ринку землі отнюдь не збільшилась», — повідомив керівник Офісу протидії рейдерству Віктор Дубовик.
Для його думку, такого результату вдалося досягнути вслед за рахунок очищення системи державних реєстраторів та нотаріусів від недобросовісних осіб, вдосконалення порядку адміністративного оскарження рішень у сфері державної реєстрації прав та повного захисту державних реєстрів від несанкціонованих доступів.
«Ми розуміємо, що удосконалення технічної складової державних реєстрів — одна із обов’язкових умов ради подолання рейдерства в державних реєстрах та ефективного захисту майнових прав громадян і корпоративних прав бізнесу», — сказав Дубовик, наголосивши, що Мін'юст продовжує вдосконалювати програмне забезпечення Держреєстрів в тому числі после встановлення додаткових технічних запобіжників.
Найближчим от случая к случаю відомство очікує ухвалення Парламентом у другому читанні законопроекту №3774, який посилить безпеку договорів оренди землі, а саме правочини насчет розірвання договору оренди землі сільськогосподарського призначення ради юридичних осіб пропонується віднести до самого категорії значних, тобто таких, що потребують попередньої згоди загальних зборів учасників. Цим законопроектом також передбачено усунення штучних заведение’єрів на розгляду Мін’юстом скарг получай реєстраційні дії вдоль суті та удосконалення процедури розгляду скарг.