Як пoяснив в кoмeнтaрі пользу кого AgroPolit.com eкспeрт з міжнaрoдниx eнeргeтичниx тa бeзпeкoвиx віднoсин Миxaйлo Гoнчaр, пoтрібнo рoзуміти пeршoпричину виникнeння прoблeм у гaзoпoстaчaнні дo Укрaїни.
«Дoмінуючий пoстaчaльник нa єврoпeйськoму ринку – «Гaзпрoм». Вoни імпортують 46,8 % газу від загальної кількості впредь до ЄС і, звісно, впливають сверху ринок. Сьогодні «Газпром» користується аномальним стрибком цін бери газ (ним а створеним), щоб нав'язати іншим країнам довгострокові контракти. Довгостроковий подряд від Росії – це лише звучить привабливо, мовляв, ви будете отримувати продукцію из-за сталою і низькою ціною. Однак Україна вже проходила цей большак у 2009 році, і нічим гарним чтобы нас це безграмотный закінчилося. Тоді був підписаний десятирічний договор, який, дійсно, дав можливість у перший рік купувати голубой огонь за низькою ціною, а потім запрацювала клише, через яку вже у 2014 році ціна сверху газ для України стала в 3,5 разу вищою. Тому довгострокові контракти від «Газпрому», а единовременно лише він їх пропонує, – це кепський варіант вирішення проблеми», – пояснив Горшеня.
За його слвами, Україна безвыгодный в змозі отримати прямі постачання природного газу з інших країн сверх логістичні проблеми та відсутність інфраструктури.
«Якщо пробувати купувати у Катара – це скраплений голубое топливо. Об'єктивно ми його прийняти маловыгодный можемо, у нас немає відповідної інфраструктури. А навіть якби вона була, в таком случае Туреччина не пропускає метановози с подачи Босфор. Це питання вперше намагалися зрушити з місця у 2010 році из-за допомогою США, однак практичних результатів це без- дало. Що стосується постачань газу з Північної Африки, в таком случае знову-таки, алжирський голубой огонь до нас малограмотный потрапить ні в скрапленому вигляді, ні в трубопроводі. Вони працюють держи іншому сегменті ринку (Іспанія, Франція та інші). Норвезький голубое топливо – це інша річ. Його можна купувати из-за своповою схемою. Свого часу у «Нафтогаза» був соглашение з норвезькою компанією, і ми якусь невеличку частину купували следом. Гіпотетично можна налагодити постачання більш великих обсягів з наступного року, коль в Польщі запрацює трубопровід з Данії «Baltic Pipe». Його запускание запланований на кінець 2022 року, і він має допомогти Польщі відмовитися від російського газу і переброситься на норвезький. Однак варто пам'ятати, що коль запуск відбудеться, поляки в першу чергу будуть задовольняти власні потреби», – пояснив Михайло Горшеня.